Napapiirin seuratanssijoiden koronaohjeita

Napapiirin seuratanssijat seuraa koronatilannetta ja siitä annettavia ohjeita. Pidämme seuran kursseille ja RillumaRoi- leirille ilmoittautuneet ajan tasalla koronaan liittyvistä käytännön järjestelyistä.

Puhtaat kädet ja puhtaat pinnat
Tanssijoille on varattu käsidesiä seuran puolesta. Huolehdithan myös omalta osaltasi hyvästä
käsihygieniasta. Seura huolehtii osaltaan siitä, että pinnat pysyvät puhtaina.

Harjoituksiin vain terveenä
Pyydämme ettei kursseille tai leirille osallistuta, jos tunnet itsesi sairaaksi tai sinulla on flunssan oireita.

Mahdollinen altistuminen
Jos joku kursseille tai leirille osallistunut antaa positiivisen näytteen ja muut mukana olleet katsotaan altistuneiksi, terveydenhuolto on yhteydessä altistuneisiin ja ohjaa heitä. Napapiirin seuratanssijat luovuttaa tällöin osallistujien nimet ja yhteystiedot terveydenhuollon viranomaisille. Sen jälkeen terveydenhuolto sopii tapahtumasta viestimisestä yhteistyössä Napapiirin seuratanssijoiden kanssa.

Tehdään leiristä turvallinen elämys meille kaikille!
Rovaniemen kaupungin Koronaohjeet löytyvät täältä: https://www.rovaniemi.fi/Poikkeustilanne/Koronavirus/Koronaan-liittyvat-suositukset-ja-ohjeet-Rovaniemella

Mikäli sinulla on kysymyksiä, kehitysehdotuksia tai palautetta, ota yhteyttä Napapiirin seuratanssijoihin: napapiirinseuratanssijat@gmail.com

Pasi Jarkko
Napapiirin seuratanssijat
Hallituksen puheenjohtaja