Määräaikainen toimintatauko jatkuu huhtikuulle

JATKAMME TOIMINTATAUKOAMME!
Lapin aluehallintovirasto kieltää yli 6 hengen sisä- ja ulkotiloissa tapahtuvat kokoontumiset 11.4. saakka.
“Lapin aluehallintoviraston päätös perustuu kokonaisarvioon tämänhetkisestä alueellisesta tautitilanteesta. Valtakunnallinen epidemiatilanne on huonontunut helmikuun 2021 jälkeen. Lapin sairaanhoitopiirin alueella ilmaantuvuusluvut ovat viime viikkoina hieman laskeneet, mutta muualta Suomesta Lappiin suuntautuvan matkailun ja virusmuunnosten leviämisen vuoksi on edelleen olemassa merkittävä riski tartuntatilanteen huonontumiselle. Kokoontumisten rajoittaminen on välttämätön osa epidemian torjuntaa. Toimenpiteet ovat valtioneuvoston 25.2.2021 antaman periaatepäätöksen mukaisia.”
Kuvassa voi olla tekstissä sanotaan MÃÃRÃAIKAINEN TOIMINTATAUKO Tiedote 23.3.2021 Saarenkylän nuorisoseura ry:n ja Napapiirin seuratanssijoiden hallitus on päättänyt, että seuran toimintatauko jatkuu 11.4. saakka Päätös perustuu Lapin aluehallintoviraston linjaukseen, jossa yleisötilaisuuksien ja yleisten kokousten osallistujamäärän rajoittamista jatketaan Lapin sairaanhoitopiirin alueella. Kaikki yli henkilön sisä- ja ulkotiloissa järjestettävät yleisötilaisuudet ja yleiset kokoukset ovat kielletty 11.4. saakka. Vastuullisella päätöksellä pyrimme osaltamme ehkäisemään paikkakunnalla kiihtyvää COVID-19 -virustaudin leviämistä
 
JATKAMME TOIMINTATAUKOAMME!
Lapin aluehallintovirasto kieltää yli 6 hengen sisä- ja ulkotiloissa tapahtuvat kokoontumiset 11.4. saakka.
“Lapin aluehallintoviraston päätös perustuu kokonaisarvioon tämänhetkisestä alueellisesta tautitilanteesta. Valtakunnallinen epidemiatilanne on huonontunut helmikuun 2021 jälkeen. Lapin sairaanhoitopiirin alueella ilmaantuvuusluvut ovat viime viikkoina hieman laskeneet, mutta muualta Suomesta Lappiin suuntautuvan matkailun ja virusmuunnosten leviämisen vuoksi on edelleen olemassa merkittävä riski tartuntatilanteen huonontumiselle. Kokoontumisten rajoittaminen on välttämätön osa epidemian torjuntaa. Toimenpiteet ovat valtioneuvoston 25.2.2021 antaman periaatepäätöksen mukaisia.”
Kuvassa voi olla tekstissä sanotaan MÃÃRÃAIKAINEN TOIMINTATAUKO Tiedote 23.3.2021 Saarenkylän nuorisoseura ry:n ja Napapiirin seuratanssijoiden hallitus on päättänyt, että seuran toimintatauko jatkuu 11.4. saakka Päätös perustuu Lapin aluehallintoviraston linjaukseen, jossa yleisötilaisuuksien ja yleisten kokousten osallistujamäärän rajoittamista jatketaan Lapin sairaanhoitopiirin alueella. Kaikki yli henkilön sisä- ja ulkotiloissa järjestettävät yleisötilaisuudet ja yleiset kokoukset ovat kielletty 11.4. saakka. Vastuullisella päätöksellä pyrimme osaltamme ehkäisemään paikkakunnalla kiihtyvää COVID-19 -virustaudin leviämistä
 
 
JATKAMME TOIMINTATAUKOAMME!
 
Lapin aluehallintovirasto kieltää yli 6 hengen sisä- ja ulkotiloissa tapahtuvat kokoontumiset 11.4. saakka.
 
“Lapin aluehallintoviraston päätös perustuu kokonaisarvioon tämänhetkisestä alueellisesta tautitilanteesta. Valtakunnallinen epidemiatilanne on huonontunut helmikuun 2021 jälkeen. Lapin sairaanhoitopiirin alueella ilmaantuvuusluvut ovat viime viikkoina hieman laskeneet, mutta muualta Suomesta Lappiin suuntautuvan matkailun ja virusmuunnosten leviämisen vuoksi on edelleen olemassa merkittävä riski tartuntatilanteen huonontumiselle. Kokoontumisten rajoittaminen on välttämätön osa epidemian torjuntaa. Toimenpiteet ovat valtioneuvoston 25.2.2021 antaman periaatepäätöksen mukaisia.”