Etuuksia nuorille paritanssijoille
Napapiirin seuratanssijat tarjoaa syksyllä 2026 nuorille tanssista kiinnostuneille pääsyn seuran järjestämiin tansseihin puoleen hintaan. Lisäksi he pääsevät sunnuntain starttirinkiin ja maanantain perusteisiin ilmaiseksi. Napapiirin seuratanssijoiden sääntöjen mukaan nuorisojäsen on 16-28 vuotias.
Sunnuntaisin klo 16 kokoontuvaan paritanssin Starttirinkiin nuorisojäsenet pääsevät ilmaiseksi.Starttiringissä lähdetään liikkeelle aivan nollasta rauhalliseen tahtiin. Tunneille et tarvitse aiempaa kokemusta tai omaa paria, sillä rento parinvaihtorinki pitää huolen siitä, että jokainen pääsee varmasti tanssimaan.
Starttirinki alkaa sunnuntaina 23. elokuuta kello 16-17 osoitteessa, Napapiirintie 10, Saarenkylä.
Maanantaisin kello 18.30 alkavat harjoitukset ovat perustason tunteja. Niille voit tulla mukaan koska tahansa ilman aikaisempaa kokemusta opetettavasta lajista tai yleensäkään paritanssista. Tunneilla toimii parinvaihto, mutta halutessasi voit tanssia vain oman parisi kanssa.
Syyskauden ensimmäinen perusteet -tunti on maanantaina 17.8.2026 kello 18.30-20.00.
Napapiirin seuratanssijat järjestää syksyllä 2026 kuudet tanssit. Eli jos lipun hinta on 20 euroa niin nuorisojäsen pääsen sisään kympillä ja kun lipun hinta on 25 euroa niin nuorisojäsen pääsee sisään 12,5 eurolla.
Lisätietoa löydät osoitteesta: www.nastat.net
Nastat/Hallitus/OT